Menu Zamknij

Ratownik Medyczny

Stan ducha i umysłu, którego szukałem od urodzenia.
Troska o ludzkie życie, o zdrowie każdego człowieka – staram się aby nie były to puste słowa.
Swoją ścieżkę ratownictwa przecierałem jako wolontariusz w PCK. W ramach PCK ukończyłem kurs KPP, jednak wciąż było mi mało, czułem niedosyt możliwości. Stąd pomysł ukończenia studiów o kierunku ratownictwo medyczne. Po 3 latach ukończyłem studia, dostałem dyplom, ale to jeszcze nie było, to czego szukałem.

Los pozwolił mi nawiązać współpracę z firmą, która wprowadziła TCCC do Polski – jako jedyną do dnia dzisiejszego posiadającą certyfikację NAEMT w Polsce i na wschód od Niemiec.
Miałem zaszczyt pracować i szkolić z najlepszymi, jak również szkolić najlepszych – kursy BLS, ACLS, PHTLS, PALS, TCCC. Szkolenie personelu medycznego, żołnierzy szeregowych, paramedyków, żołnierzy jednostek specjalnych, to było prawdziwe wyzwanie…
Obecnie od kilku lat „kontraktuję” w SOR Szpitala Praskiego w Warszawie.
Jestem czynnym strzelcem sportowym, instruktorem strzelectwa i prowadzącym strzelania. Na co dzień mam też przyjemność organizować szkolenia z pierwszej pomocy, medycyny pola walki, zabezpieczać medycznie imprezy i szkolenia strzeleckie, pokazy z pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych.